Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu

O klube - Odbor KST Vyhne

Odbor Klubu slovenských turistov Vyhne

Sme klub, ktorého činnosť je zapísaná na viac ako 50 listoch pomyselnej  kroniky, v ktorej ruka času obracia listy raz za rok. Úvodné listy sú ešte trošku porozhadzované, niektoré intezívne hľadáme, aby sme ich mohli ofúknuť od prachu a zaradiť medzi stránky nášho dejepisu fugovania klubu. 

28. apríla 1995 rozhodli členovia Turistického oddielu TJ Strojár Vyhne, že sa osamostatnia a vytvoria vlastnú organizáciu - občianske združenie ľudí, ktorých spája turistika, vzťah a obdiv k prírode, stretávanie sa v nej. Registráciou na Ministerstve vnútra SR dňa 16.6.1995 sme získali samostatnosť a túto spoločnosť obohatil ďalší subjekt, ktorý si svojou činosťou vykresal dobré meno v turistickej pospolitosti. Dobrý chýr sa dostal až k predstaviteľom KST, ktorí zverili organizáciu najväčšieho turistického podujatia v SR a to 59. ročník Slovenského zrazu turistov KST a 43. stretnutia TOM KST nášmu klubu.  

V súčasnosti sa počet členov v našom klube ustálil na počte cca 100 turistov. Venujeme sa najmä pešej turistike, ktorú dopĺňame  o aktivity v cykloturistike a vo vysokohorskej turistike. Väčšina akcií má charakter rodinnej turistiky, kde sa stretávajú turisti všetkých vekových kategórií. Na slovenských zrazoch turistov sme si nie raz odniesli  ceny za najmladšieho či najstaršieho účastníka zrazu. 

Väčšina nami organizovaných akcií je situovaná v Štiavnických vrchoch. Množstvo akcií sme už absolvovali aj v iných lokalitách nášho pekného Slovenska, ale aj za jeho hranicami (Slovinsko, Francúzsko, Rakúsko, Chorvátsko, Poľsko, Česko).

Klub disponuje vyškolenými cvičiteľmi pešej turistiky aj inštruktormi pešej turistiky. Noví členovia klubu sa môžu na ich skúsenosti a odborné rady úplne spoľahnúť. Každý nový člen je u nás vítaný, pretože náš klub je otvorenou organizáciou a radi sa necháme obohatiť novými poznatkami, nápadmi, skúsenosťami a podnetmi, ktoré prispejú k lepšej budúcnosti nášho turistického spoločenstva.  

 

 


 

webygroup

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

246542

Úvodná stránka